160MT160KB BRIDGE RECTIFIER IR MODULE
Diode Type Three Phase
Technology Standard
Voltage – Peak Reverse (Max) 1.6kV
Current – Average Rectified (Io) 160A
Current – Reverse Leakage @ Vr 10mA @ 1600V